Повернутись

Військовий звʼязок

Цей напрямок підготовки школи, яких навчає працювати із технічними засобами радіозвʼязку та радіомоніторингу, організовувати звʼязок у підрозділі, забезпечувати безпеку обміну інформацією, налаштовувати та здійснювати роботу постів радіомоніторингу мереж звʼязку противника, мінімізуючи ризики для особового складу ЗСУ. 

Ми навчаємо спеціалістів-звʼязківців та операторів радіомоніторингу самостійно розгортати системи зв’язку різних ланок управління, організовувати та забезпечувати роботу постів радіомоніторингу та усувати проблеми, які виникають при побудові цих систем. Основним принципом роботи військовослужбовців із радіообладнанням та технічними засобами звʼязку і моніторингу мереж є строге дотримання заходів безпеки під час виконання завдань. Ми навчаємо слухачів максимально зменшувати ризики виявлення противником наших позицій завдяки, зокрема, розумінню принципів роботи радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби, а також основам безпечної організації звʼязку в підрозділах ЗСУ.

Напрямок включає два курси: 

  • Основи військового звʼязку
  • Оператор систем радіомоніторингу мереж звʼязку

Військовий звʼязок

Програми підготовки

Основи військового звʼязку
12 днів

Тривалість програм підготовки

Подати заявку

Курс розроблений для спеціалістів зі звʼязку на різних рівнях підрозділів Збройних Сил України та інших структур сектору безпеки та оборони, а також представників інших військових спеціальностей, які здійснюють налаштування радіозв’язку.

Курс — інтенсивний та технічно-орієнтований. Теоретичні і практичні заняття побудовані так, щоб від базових тем — основ радіофізики, огляду матеріально-технічного та програмного забезпечення швидко перейти до організації звʼязку, виготовлення антенно-фідерних пристроїв, налаштування та шифрування радіостанцій, застосування усього функціонального спектру ретрансляторів, а також здійснення перехоплень аналогових та цифрових переговорів противника за допомогою SDR приймача.

Серед практичних навиків, які здобувають курсанти під час курсу — дії у разі відсутності звʼязку, створення засобів зв’язку з підручних матеріалів, збільшення дальності зв’язку, забезпечення секретності радіопереговорів та приховування зв’язку від противника.

Курс завершується іспитом, що складається із теоретичних завдань та виконання практичних вправ на полігоні.

Стандартна тривалість курсу — 6 днів.

Оператор систем радіомоніторингу мереж звʼязку
14 днів

Тривалість програм підготовки

Подати заявку

Курс розроблений з метою підготовки здобувачів професійної кваліфікації у сфері інформаційних технологій та кібербезпеки, а саме — екіпажів систем радіомоніторингу мереж звʼязку. Ми навчаємо групи радіомоніторингу, які виконують відповідні завдання у структурах ЗСУ, НГУ, ГУР МО, СБУ, ДПСУ. 

Вміння, здобуті курсантами під час навчання дозволяють самостійно визначати необхідні технічні засоби для облаштування постів радіомоніторингу, оперативно розгортати пост та забезпечувати його безперебійну, цілодобову роботу з можливістю віддаленого контролю. Знання, отримані в рамках нашого курсу дозволяють оптимізувати роботу існуючих постів радіомоніторингу та мінімізувати ризики для операторського складу. 

Курс — інтенсивний та складається з теоретичної і практичної частини. Під час першого тижня курсанти вивчають теоретичні основи: характеристики найпоширеніших систем радіозвʼязку, основні принципи радіомоніторингу, базові принципи побудови ІР-мереж та організаційні аспекти функціонування постів радіомоніторингу. 

Практична складова курсу передбачає:

  • оперативне розгортання поста радіомоніторингу;
  • налаштування віддаленого керування постом радіомоніторингу;
  • виявлення радіосигналів від радіоелектронних засобів систем звʼязку;
  • збір та первинна обробка інформації про функціонуючі радіоелектронні засоби;
  • практичне забезпечення цілодобового функціонування поста радіомоніторингу. 

Курс сертифікований Державним науково-дослідним інститутом технологій кібербезпеки та захисту інформації. 

Стандартна тривалість курсу — 14 днів.

Ми у соціальних мережах
Питання та відповіді