Досвід розвитку лідерських якостей у 3 ОШБр
Лідерами не народжуються, лідерами стають! Приклад здорового лідерства має поширюватись і закріплюватись в українському війську. Саме тому ми об’єднуємо професіоналів для навчання кращих керівників та продовжуємо ділитись корисними матеріалами з вами.
На чому базується успіх лідерства у 3-ій ОШБр – своїм досвідом поділився майор Кирило «Кірт» Беркаль, начальник відділу бойової підготовки 3 ОШБр, в минулому Начальник Військової школи імені полковника Євгена Коновальця полку «Азов»:
✔️ Приклад
Лідер завжди знаходиться поруч з тими кого він веде, направляє власним досвідом. Ми можемо вимагати тільки те, що вміємо самі. Фаховість, компетентність та фізична підготовка – обов’язкові якості лідера.
✔️ Довіра
Важливо побудувати довірливі стосунки між хлопцями, оскільки на полі бою вони будуть воювати один за одного. Якщо в підрозділі з’являються новенький, то командир має приділяти йому більше сил та часу поки він не освоїться в колективі.
✔️ Турбота
Справжній лідер турбується про свій особовий склад, але не приймає повністю їхніх слабкостей. Лідер має кожен день вимагати результатів на рівень вище, ніж учора. Але важливо знати й поважати їх рівень можливостей – це про турботу.
✔️ Впевненість
Always look cool. Треба триматись, бо впевненість «заразна», вона передається побратимам.
✔️ Поміркованість
Завжди варто відкладати покарання на наступний день, щоб згарячу не зробити або сказати зайвого.
✔️ Чесність
Можна казати не все, але так щоб твоя команда була в курсі основних моментів. Командир відкритий і чесний, в першу чергу з собою.
✔️ Відповідальність
Виховувати відповідальність, як у колективних справах, так і в індивідуальних діях. Коли кожен на своєму місті зробить все на 100%, тоді й наступить перемога.
✔️ Цінності
Ми з різних прошарків суспільства. Командир повинен сформувати цінності та створити сім’ю для хлопців там, де вони є зараз. Як приклад – співати наш гімн та відчувати сенс слів, а не просто їх промовляти.
✔️ Адаптивність
Лідер має адаптуватись до викликів, які будуть сьогодні та завтра.
✔️ Стосунки «Батько-син»
Командир не повинен конкурувати з «сином». Не може говорити до нього зверхньо. Лідери виховують нових лідерів і дають їм розкриватись. В майбутньому учень повинен стати кращим свого вчителя.
Дякуємо за участь у конференції «Досвід українського бойового лідерства», де військовослужбовці могли наживо перейняти поради досвідченого командира!