Історії курсантів. Командир зв’язку «Призма»
📡 Щоб зрозуміти важливість військового зв’язку, досить уявити його відсутність.
Призма – керівник підрозділу зв’язку Бригади швидкого реагування НГУ «Рубіж». Він зазначає, що без якісно налаштованого зв’язку є ризик повернутися до радянської системи, коли для виконання завдань потрібна велика кількість людей в окопі.
💬 «Сьогодні рації використовуються у всіх завданнях. Під час радіоефіру можна перебувати на передній лінії зіткнення, там GPS і мобільний телефон майже не працює. Якщо людина втрачає орієнтир чи не може зрозуміти, де вона, лише рація може їй допомогти», – говорить Призма.
Інший важливий аспект – це зв’язок з підрозділом. Бійці на передовій не очікують жодних невідомих «рухів» попереду або позаду позицій. Тож коли інші військовослужбовці прибувають на підтримку чи заміну, є ризик сприйняти це як ворожу атаку. Але завчасне попередження та правильний код убезпечує від дружнього вогню.
💬 «Загалом, зв’язок – це основа безпеки, якою ніколи не можна знехтувати. Треба постійно наголошувати на виконанні всіх норм безпеки. Навіть шум у мережі на телефоні є важливою річчю, вона маскує наші дії, робить противника менш інформованим», – розповідає керівник підрозділу зв’язку.
Як зазначає Призма, зв’язківці мають бути підготовлені ще до початку завдання. Йдеться про належне користування радіостанцією та налаштування, які проводяться ще на етапі підготовки. Це допомагає у вирішенні найважливіших завдань та збереженні життів під час бойових дій.