Курс націлений на військовослужбовців, що виконують завдання розвідки у складі чи в інтересах РУБпАК, розрахунків та батарей підрозділів ракетних військ та артилерії, розвідки роти, батальйону, БрАГів, штабів розвідки, окремих підрозділів аеророзвідки та ситуаційних центрів.
Підготовка проходить за стандартизованою програмою тривалістю 4 календарних тижні (20 робочих днів). Навчання проходить на усередненому комплексі літакового типу з використанням програмного забезпечення ArduPilot та Mission Planner.
Навчальна програма курсу охоплює пʼять етапів підготовки екіпажів:
- надання загальних теоретичних знань щодо БпЛА літакового типу, пілотування, операторської діяльності, чинників, що впливають на політ тощо;
- тренувальні польоти на симуляторах і тренажерах;
- іспит з теорії, іспит з пілотування, іспит з операторської діяльності;
- практичне пілотування та операторська діяльність на навчальних моделях;
- практичне пілотування та операторська діяльність на БпЛА літакового типу FW та VTOL.
Універсальність програми підготовки дозволяє курсантам набути базових знань, вмінь та навичок, завдяки яким вони зможуть за мінімальні терміни пройти допідготовку для переходу на пілотування будь-якого комплексу БпЛА літакового типу українських чи іноземних виробників.
Сертифікований школою випускник курсу вважається «підготовленим на 80%» і таким, що може у складі екіпажу пройти донавчання від НЦ або виробника на свою модель БпАК.
Вимоги:
- Екіпаж 2 людини (рекомендуємо направляти 2 екіпажі від підрозділу);
- Ноутбук на Windows та планшет з ПЗ “Кропива”;
- Англійська мова рівня мінімум А2, бажано вище;
- Бажана наявність власного БпАК літакового типу (бажано, не обов’язково);
- Бажано попередній досвід експлуатації БпЛА мультироторного типу або FPV.
Тривалість програми підготовки 20 робочих днів.
Успішне завершення курсу є підставою для проходження екзаменації для отримання ВОС №216 (зовнішні екіпажі безпілотних авіаційних комплексів (БпЛА).