Повернутись

Військове управління і планування

Напрям «Військове управління і планування» забезпечує підготовку всього командного — офіцерського і сержантського складу підрозділів за сучасними стандартами, прийнятими в країнах-членах НАТО та водночас із адаптацією до українських норм та потреб Збройних Сил України. Працюємо з підрозділами рівня ротна тактична група, батальйон, батальйонна тактична група, полк, бригада. 

 

Напрям складається із трьох курсів підготовки, які школа проводить одночасно для одного підрозділу, захоплюючи всю вертикаль управління та будуючи взаємодію командирів на всіх рівнях. Відпрацювання спільного навчального бойового сценарію дозволяє підготувати офіцерів та сержантів підрозділу до злагодженої роботи в ході планування та виконання бойових завдань. Також можливе проведення кожного курсу зокрема для різних підрозділів відповідно до запиту.

 

Наші інструктори володіють не лише теоретичними знаннями, набутими під час навчання в українських та закордонних військових навчальних закладах і центрах підготовки, а й досвідом участі у бойових діях та взаємодії із міжнародними партнерами під час участі та проведення багатонаціональних навчань. 

 

Ми навчаємо бойові підрозділи ЗСУ, НГУ, ТрО, працюємо із міжнародними підрозділами у складі ЗСУ, а також ССО. Перед проведенням підготовки школа проводить сесію з планування навчань разом із представниками підрозділу, які відповідають за бойову підготовку. Для максимальної ефективності кожен курс проводиться відповідно до запиту командування та з урахуванням типових завдань, які виконує підрозділ, а також його організаційно-штатної структури.

Військове управління і планування

Програми підготовки

Військовий процес прийняття рішень
10 днів

Тривалість програм підготовки

Подати заявку
Код програми - BMD

Курс розроблений для командира, начальника штабу, заступника начальника штабу і всього офіцерського і сержантського складу штабу підрозділу (за принципом S-структури в арміях країн НАТО): розвідники, операційні офіцери, забезпечення підрозділу (технічне, матеріальне, медичне), інженери, офіцери вогневої підтримки, ППО, звʼязківці, представники цивільно-військового співробітництва та всі сержанти штабу. 

Мета курсу: підвищити ефективність процесу планування та ведення бойових дій підрозділом, удосконалити процедури управління підрозділом та координації наявних сил та засобів з урахуванням ризиків, умов обстановки, власних спроможностей та можливих варіантів дій противника.

В ході теоретичних і практичних занять (відпрацювання на картах і макеті місцевості, проведення брифінгів, розроблення документів) військовослужбовці освоюють сім практичних кроків, які можливо адаптовувати відповідно до наявних умов та часових обмежень:

  • отримання/визначення бойового завдання, включно з приведенням штабу в готовність та підготовкою попереднього розпорядження;
  • здійснення аналізу бойового завдання з урахуванням можливих зовнішніх та внутрішніх чинників (умови обстановки, середовище та район ведення бойових дій, потенційні загрози, сили та засоби противника, наявні спроможності підрозділу тощо);
  • розроблення варіантів дій;
  • аналіз варіантів дій, в тому числі за допомогою військового розіграшу — моделювання військової операції;
  • розгляд можливих, найбільш ймовірних та небезпечних варіантів дій противника та власних варіантів дій;
  • затвердження варіанту дій командиром з урахуванням розроблених рекомендацій штабу підрозділу;
  • підготовка та видача наказів, перехід до виконання завдання.

Стандартна тривалість курсу — 10 днів.

Порядок управління підрозділами
10 днів

Тривалість програм підготовки

Подати заявку
Код програми - BTL

Курс розроблений для командирів рівня рота і взвод. На окремих етапах курсу залучаються головні сержанти рот і взводів. 

Мета курсу: підвищити ефективність управління, а також планування та виконання завдань підрозділами рівня рота і нижче у відповідності до наказів та вказівок командирів вищих рівнів управління. 

Цей курс дає командирам рот і взводів практичні методи планування та підготовки до бою в умовах дефіциту часу та спрямований на суттєве підвищення ефективності дій підрозділів в ході виконання завдань. Це дає змогу при однаковій вогневій потужності з противником, а інколи навіть поступаючись ворогу в ній, здобути перевагу в бою, застосовуючи інтелектуальний та організаційний потенціал українських воїнів — офіцерів, сержантів та солдатів.

Курс навчає командирів приймати рішення під час виконання бойових завдань з урахуванням факторів оцінки супротивника і власних сил та засобів, вивчення навколишнього середовища та умов обстановки, а також термінів виконання поставлених завдань.  

Стандартна тривалість курсу — 10 днів. 

Управління для сержантів
21 день

Тривалість програм підготовки

Подати заявку
Код програми - BNC

Професійний розвиток сержантського корпусу Збройних Сил України є однією з основ ефективності підрозділів та взаємосумісності ЗСУ з арміями країн-членів НАТО. Наш курс розроблений для сержантів на посадах командирів відділень та головних сержантів взводів. На окремі заняття запрошені молодші офіцери підрозділів задля налагодження ефективної взаємодії з сержантами та вибудування спільного бачення ролі та обовʼязків сержантів у підрозділі.

Мета курсу: розвинути лідерський потенціал сержантів, підвищити ефективність процесів управління діями малих підрозділів на рівні відділень та взводів, налагодити дієву комунікацію і взаємодію сержантів із підлеглим особовим складом та командирами на вищих ланках управління підрозділу.

Під час теоретичних і практичних занять курс покликаний дати слухачам чітке розуміння принципів побудови допоміжної вертикалі управління підрозділів завдяки правильному залученню сержантського складу, делегуванню та розподілу обовʼязків. Вміння командирів відділень та головних сержантів побудувати командну роботу підлеглих військовослужбовців, інформувати особовий склад свого підрозділу та здійснювати аналіз проведених дій суттєво підвищують рівень ефективності та злагодженості під час виконання бойових завдань.

Тривалість курсу — 3 тижні.

Ми у соціальних мережах
Питання та відповіді Публічний договір